Hogyan öltöztessük csecsemőnket a változékony időben?
Kezdő és gyakorlott szülőként is fejtörést tud okozni, hogyan öltöztessük csecsemőnket, hiszen ő még nem tudja elmondani, mikor és hogyan érzi magát komfortosan, hogy melege van vagy fázik éppen. De ahogy minden mást is nagyon ügyesen le tud kommunikálni, így ezt is, például nyugtalansággal vagy sírással. Ha ezeket a tüneteket produkálja és végig jártad már az éhes, álmos, fáj a hasa vagy jön a foga kérdéseket, akkor érdemes ezt is megvizsgálni.
Legyél türelmes magaddal, ezeket a jelzéseket meg kell tanulni, hidd el bele fogsz jönni! Segítségképpen hoztunk néhány praktikát, amivel nagy eséllyel elfogod találni, hogyan öltöztesd fel a család legkisebbjét.
Ne öltöztesd túl!
Az egyik leggyakoribb hiba, amit szülőként elkövethetünk a féltésből adódó, túlöltöztetés. Azt nem állíthatjuk, hogy egy kisbabát ugyanúgy kell öltöztetni, mint ahogyan mi is ruhát választunk magunknak, de kiindulásnak tökéletes. Ökölszabályként azonban megfogalmazható, hogy mindig egy réteggel több ruhadarabot adj rá, mint ami rajtad van.
Aktuális testhőmérsékletét úgy tudod a legegyszerűbben ellenőrizni, ha a nyakánál a ruha alá nyúlsz, amennyiben úgy érzed, hogy vizes, izzadt akkor egész biztos, hogy melege van.
Tedd fel azt a kérdést, hogy milyen idő van kint!
Ma már néhány kattintással elérhető a kinti hőmérséklet, sőt megannyi adat arról, hogy milyen idő uralkodik kint, ezt a gyors áttekintést nem érdemes lespórolni. Figyelj rá, hogy nem mindegy, hogy szikrázó 25 °C fokos napsütés vagy, vagy éppen ugyanez a hőmérséklet szeles.
A kinti hőmérséklet és a hőérzetünk pedig nem ugyanaz! A picik hőháztartásukat hat hetes korokig nem tudják szabályozni, ezért könnyen túlmelegednek vagy megfáznak, ebben az időszakban kifejezetten fontos, hogy folyamatos kontroll alatt tartsuk mit viselnek. Az időelteltével egyre ellenállóbbá válnak, később a mozgás fejlődése az, ami befolyásolhatja hőmérsékletét.
Réteges öltöztetéssel szinte lehetetlen mellé lőni!
Ez a kijelentés kicsiknél és nagyoknál egyaránt megállja a helyét, inkább le kelljen venni, minthogy ne legyen mit pluszban felvenni. A változékony idő miatt előfordulhat, hogy még az egyik pillanatban melegünk van a következőben pedig már fázunk, a legjobb, ha erre felkészülünk.
Mindig legyen egy plusz pulóverecske, amit fel lehet venni, illetve a hűvösebb napokban semmi esetre se felejtsük el a jolly joker ruhadarabot a bodyt!
Ujjatlan body télen-nyáron
A ruhadarab, ami nem hiányozhat egyetlen baba ruhatárából sem, az a body, ebből minden szülő beszerez néhányat születendő gyermekének. Ha már gyakorlott szülő vagy akkor bizonyára kevésbé kell meggyőznünk arról, hogy talán az egyik, ha nem a legpraktikusabb ruhadarab, amelyet babánkra ráadhatunk, amennyiben pedig most kezded a szülőséget és még nem mondta senki, akkor most szólunk, hogy ez az apró ruhadarab kincset ér.
Miért szeretjük annyira?
Sokféle body létezik, ujjatlan, pólós és hosszú ujjú verziókban is, ezért bármelyik hőmérséklethez kiválóan igazítható. A láb között általában pattentos megoldás segít, hogy az véletlenül se csússzon fel a pici derekán, így az mindig védve van.
Remekül tartja a pelenkát, nem kell attól tartani, hogy a nagy izgés-mozgás közben lecsúszik. Egy ujjatlan body nyugodtan feladható a picire a változékony tavaszi és őszi időjárásban egyaránt. Ezzel egész biztosan nem öltözteted túl, de a törzse és dereka folyamatosan védve van, a karokra és lábakra pedig az időjáráshoz igazítva tudsz vékonyabb, vastagabb, több vagy kevesebb ruhadarabot feladni.