Mikor érdemes megvenni a gyermek első cipőjét?
Nagyon fontos, hogy az első kiscipőt csak akkor érdemes a gyerkőc lábára adni, ha már kialakul a stabil és az önálló járás. Sok szülő esik ugyanis abba a hibába, hogy már akkor lábbelibe bújtatják, amikor még éppen csak felállt és egy-két lépést kapaszkodva haladt előre. Ám teljesen felesleges addig ezt tenni, amíg nem jár önállóan, hiszen addig a inkább még a mászás lesz előtérben a mozgásfejlődése folyamatában. Ilyenkor pedig még bőven elég egy csúszásgátlós zokni vagy egy puha babacipő.
Milyen cipőt érdemes választani, ha eljött az idő?
Mivel elképesztően nagy a választék gyerekcipők terén, nagyon fontos, hogy olyan szandált vagy cipőt válassz, amely megfelelően tartja a bokáját. A legideálisabb az, ha a szára eléri vagy akár túl is haladja a bokacsontot. A másik lényeges kritérium a talppal kapcsolatos, ugyanis minél rugalmasabb, annál jobb, ugyanakkor fontos az is, hogy ennek ellenére masszív legyen. Mindezeken felül mindenképpen ajánlott olyat választani, amely bőrbarát anyagból készült és engedi szellőzni a lábát.
Nem beszélve arról, hogy az igazán a minőségi cipők kifejezetten strapabírók is, vagyis nem kell félni attól, hogy idő előtt elszakad vagy megsérül még a legnagyobb játék hevében sem.
Mindezeknek hála, hamar megszokja majd a kis cipőt, ráadásul ha komfortosan érzi benne magát, akkor nem lesz küzdelem akkor sem mikor ráhúzod a lábára. Sőt, egy idő után tulajdonképpen észre sem veszi majd, hogy bármi van a lábán, a különböző előnyöket viszont – amelyeket ezek a lábbelik nyújthatnak – kifejezetten élvezheti majd a kis felfedező. Az a cél, hogy a cipő elősegítse a gördülékenyebb járást.
Legyen megfelelő a méret!
Egy ekkora gyerkőc esetében bizony nem könnyű eldönteni, hogy mi számára az ideális cipőméret, hiszen fontos, hogy ne legyen pont jó, de túl nagy sem. Mert az sem jó ha szorítja, de kellemetlen és balesetveszélyes az is, ha folyton kilép belőle. Éppen ezért érdemes megtalálni az aranyközéputat e téren. A legjobb, ha körülbelül egy centiméterrel hosszabb a cipő belseje, mint a gyermek lába. Így biztos lehetsz abban, hogy nem szorítja majd a lábát és egész évben kényelmes lesz számára a cipő.
Vagyis elő a mérőszalaggal, mérd le pontosan a gyerkőc talpát, ami alapján már könnyebb lesz a választás. A legjobb, ha ráállítod egy papírlapra és úgy rajzolod körbe a lábfejét, hogy közben ránehezedik, így ugyanis pontosabb képet kapsz majd arról, mekkora legyen a választott lábbeli talphossza.
Nézd meg webshopunk baba- és gyerekcipő kínálatát!
Miben segít a megfelelő kiscipő?
Az ilyen korú babák esetében járás kezdetekor sokszor előfordul, hogy a boka rész még befelé fordul, ezzel ezen a pontos nincs is semmi gond. Ám ahhoz, hogy ez a probléma megoldódjon, fontos, hogy ideális legyen a választott cipő. Lényeges emellett az is, hogy ha csak lehet, járjon mezítláb a gyermek, hiszen a természetes talajon tett lépések elősegítik az egészséges láb és talp kialakulását. Vagyis azzal, hogy körültekintően választasz számára első kiscipőt, tulajdonképpen az egészségét alapozhatod meg.
Bár számos kritériumot kell figyelembe venni mind a cipő megvásárlásának időpontja, mind pedig annak kialakítása szempontjából, tény, hogy nagyon sok múlik mindezen a gyermek egészsége, valamint a gondtalan hétköznapjai szempontjából egyaránt. Vagyis nem kérdés, hogy minden erre fordított perc maximálisan megéri.