Mi kerül az ovi tisztasági csomagba?
Amikor egy gyermek óvodába megy, az bizony hatalmas mérföldkő a gyerkőc és a szülők életében is. Hiszen úgy tűnik, hogy a nemrég még újszülött gyermek percek alatt cseperedett fel és vált ovis nagylánnyá, nagyfiúvá. Ilyenkor bizony sok mindent át kell gondolni az első nap előtt, számos dolgot kell beszerezni, hogy minden kéznél legyen majd akkor is, amikor anya és apa nem lesznek a közelben. Ilyen például az ovis tisztasági csomag is. De mégis mi mindennek kell kerülnie egy ilyen szettbe?
Összegyűjtöttük a legfontosabbakat.
Mit kell tartalmazzon?
Bár rendszerint mindez intézmény saját listát állít össze a megvásárolandó tételekkel kapcsolatban, van néhány olyan alap dolog, amelyre nagy valószínűséggel szükség lesz majd és bele kell kerülnie a tisztasági csomagba. Ilyen például a fogmosó pohár, a fogkefe és a fogkrém is, amelyekre az étkezések utáni fogápolás során lesz szükség. Nagy haszna lehet továbbá a mindennapok során a kéztörlőnek, a WC papírnak és a papír zsebkendőnek is. Sőt, ha kerül a szettbe szappan és kézfertőtlenítő gél is, az alapvető higiéniai feltételek is biztosítottak.
Mindezek mellett az ébredés utáni készülődésnél jó ha van a csomagban egy fésű is. E téren komplett szettek megvásárlásába is gondolkozhattok, hiszen ma már számos előre összeállított csomag létezik. Ezekben rendszerint műanyagból készült pohár, szappantartó, fogkefetartó és puha kéztörlő kapnak helyet, hasonló mintázattal.
Egyéb dolgok, amelyekre jó eséllyel szükség lesz
Bár fizikailag nem kerülnek be a tisztasági csomagba, érdemes gondoskodni az óvoda kezdés előtt arról, hogy mindig legyen kéznél az oviban benti és kinti cipő, így a csoportszobában és az udvaron is lesz a lábán megfelelő lábbeli. Benti és kinti ruhát is érdemes előkészíteni, amely jó szolgálatot tehet akkor is, ha sáros lesz az udvari játék közben. Sőt, sok óvoda kér úgynevezett „festős póló”, amelyet akkor adnak rájuk, mikor közösen alkotnak valamit. Így biztosan nem lesz festékes vagy ragasztós a gyermeked ruhája. Nagy valószínűséggel szükség lesz a megfelelő méretű ágyneműre is, így lepedőt, valamint paplan- és párnahuzatot is érdemes venni. Sőt, a pizsamáról sem érdemes megfeledkezni. Természetesen mindez még kiegészülhet az adott intézmény kéréseivel, így érdemes mindig a kapott lista alapján haladni.
Ne feledkezz el a jeléről!
Hozzá kell szokni, hogy az óvodákban nem név és monogram kerül a különböző eszközökre, hanem a gyerkőc jele. Ezt viszont érdemes mindenre rávarrni vagy rárajzolni ami az övé, hiszen így biztosan nem keveredik majd el a többiek holmija között. A tisztasági csomag mellett a fésűre és a fogkefére is érdemes rátenni az ovis jelet valamilyen módon, így akkor is tudni fogja melyik az övé, ha mondjuk a sajátja hasonló a többiekéhez vagy éppen ugyanolyan az övé, mint a csoporttársáé.
Nem kell megijedni!
Első ránézésre úgy tűnhet, hogy a beszerzésre váró tárgyak sora végtelen és soha nem jutsz a lista végére, azonban ez nem így van. Érdemes lépésről lépésre végig böngészni az adott listát és megjelölni, melyek azok a tételek, amelyek egy helyről beszerezhetők vagy ugyanabból az online shopból megrendelhetők. Ezáltal nagyban lerövidítheted a vásárlással töltött időt és kisebb az esély arra is, hogy valami kimarad a sorból. Ráadásul ha mindebbe belevonod a gyerkőcöt is és kiválaszthatja a saját „ovis cuccait”, lelkileg is segíthetsz neki felkészülni az óvodás időszakra. Hiszen hatalmas megnyugvást jelenthet az, ha a mindennapok során – ahol nincs ott mindig anya és apa - az általa választott fogkefe vagy pizsama kerül elő a tisztasági csomagból.
Láthatod, hogy bár fontos az odafigyelés, nem olyan nem ördöngösség egy óvodai tisztasági csomag összeállítása. Sőt, remek közös program lehet a gyermekkel közösen beszerezni a különböző tételeket és belepakolni a zsákba. Így közösen készülhettek fel a nagy napra, amikor először lépi át az óvoda kapuját.
Nincs időd foglalkozni ezzel most? Nézd meg előre összeállított tisztasági csomagjainkat!