Adatkezelési beállítások

Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékozatóban talál.

Mit vigyünk magunkkal az oviba?

A gyerkőc és a család életében egyaránt hatalmas változás következik be azzal, hogy a gyermek óvodaéretté válik, főképpen akkor, ha először szoktatjuk közösségbe. Ezek általában az első idők, amikor a gyermek családjától külön tölti napja egy részét, így a gyermek huzamosabb ideig külön van édesanyjától. Amint megvan, hogy melyik óvodába megy a gyermek, a következő lépés megtervezni és beszerezni az oviban szükséges dolgokat.

Az első tájékozódás

Természetesen minden óvoda más és más, így más szokásrendszerhez igazodva kell a gyerek óvodai felszerelésének beszerzéséhez hozzáállni, ám vannak olyan alapdarabok, amire mindenképpen szükség lesz. Az első lépésünk a beiratkozás, melyet általában egy meghívás követ az első szülőire. Itt a szülők megkapják az óvodakezdéshez szükséges információ áradatot, ám nem árt jegyzetelni, nehogy feledésbe merüljön hogyan kell készülni, mit érdemes beszerezni az óvodakezdéshez.

Érdemes figyelnünk ezen tájékoztatásra, hiszen ahogy az már korábban is említésre került, más és más szokásrendszer alakult ki az óvodákban, így van, ahol például magától értetődő, hogy a szülő hozza a gyermek ágyneműjét, van, ahol csak mosni küldik haza, míg máshol erről is gondoskodnak. A kis óvodás is izgatott lesz, ha valamelyest belevonjuk őt is a felszerelése összeállításába, hiszen biztos örülni fog, ha megválaszthatja például a benti cipőjét, vagy ha kiválaszthatja a kedvenc plüssjátékát, ami vele lesz az óvodában. Az oviba bevitt felszerelésekbe, mint tornazsák, tornaruházat, váltóruhák érdemes belehímezni vagy egyéb módon feltüntetni az ovis jelet ezzel elkerülve azok elkeveredését, csereberéjét. 

Mi az, amit érdemes beszereznünk, összekészítenünk az ovis csomagba?

Lepedő és ágynemű, a délutáni alvás alapvető kellékei (az ovis ágynemű méretéről ITT tudsz tájékozódni). Érdemes megkérdezni, hogy az óvodában mi a szokás erre vonatkozóan, mit biztosít az óvoda és mik a szülők kötelezettségei. Ha ez megvan, az ágyhoz választva keressük meg a megfelelő ágyneműt, ami a kis ovisunk számára is komfortot nyújt. Ajánlott a gumis lepedő a megfelelő rögzítés érdekében, illetve ha fázósabb a gyerek, akkor vastagabb takaró vagy akár a lepedő alá is helyezhető pléd segíthet a komfortosabb alvásban. 

Tisztasági csomag, ami tágabb értelemben a gyermek higiénés felszerelése (fogkefe, fogkrém, fésű, illetve, ha ragaszkodunk sajáthoz, akkor akár fogmosópohár és törölköző is bekészíthető) mellett kiegészül az általános tisztálkodó termékekkel, mint folyékony kézmosó szappan, papír zsebkendő, szalvéta vagy wc papír. Természetesen ezt is óvodája és szokásai válogatják. A szülői értekezleten, ami az őszi évkezdést megelőzi a tisztasági dolgok beszerzését illetően is érdemes egyeztetni az óvónővel és a többi szülővel azt illetően, hogy mindenki maga végzi e a beszerzést vagy pedig hetes rendszerben történik az. 

Tornazsák vagy ovis zsák, amiben a váltócipő és a tornafelszerelés is helyet kaphat. A tornazsákot is érdemes az ovis jellel díszítenünk és így könnyen megkülönböztethetővé tenni a többiekétől. Ovis zsákokból ma már nagyon dizájnosak kaphatóak, akár egyszerűbbek, vagy mesefigurásak is, de egy kis kézügyességgel magunk is varrhatunk, ha szeretnénk, csupán kreativitásunk szab határt. Ha magunk készítünk biztos egyedi lesz, amin akár dekorként vagy mintázatként is visszaköszönhet az ovis jel.

Előre összekészített ovis szetteket is találsz webshopunkban

Váltóruházattal is érdemes készülni, hiszen a gyerkőcöknél gyakran megesnek kisebb-nagyobb balesetek, amikor leeszik vagy összekoszolják ruhájukat, ilyenkor pedig jól jön egy évszaknak megfelelő csereruha, amibe átöltözhet a kis óvodás. Érdemes a gyermek ruháin és váltócipőjén is megjeleníteni az ovis jelét a könnyű beazonosítás érdekébe. Váltócipő esetén érdemes olyannal készülnünk, ami könnyen rögzíthető a lábon, akár tépőzárral fixálható sportcipő vagy szandál is megfelelő, azonban a papuccsal vigyázni kell, mert bár sokan szeretik, könnyen leeshet, illetve játék-fogócska közben elesik vagy megsérül, mert lecsúszik lábáról.

A szükséges felszerelés összekészítésével (váltóruha, tisztasági csomag és cipő) könnyebbé tehetjük az óvodakezdést. Óvódánként, de egyes esetekben akár csoportonként változnak az igények, mivel kell készülni, így mindig egyeztessünk az óvónővel.