Mi kerüljön az óvodai tisztasági felszerelésbe?
Amikor közeleg a szeptember, a három- hatéves gyermekek szülei bizony lassan felkészülhetnek arra, hogy a csemetéjük hamarosan a napja nagy részét az óvoda falai között fogja tölteni. Erre pedig több szempontból is fel kell készülni. A nagyobbak anyukái és apukái már rutinosak e téren, azonban a legkisebbek esetében még jól jön egy kis iránymutatás például olyankor, ha az óvodai tisztasági csomag összeállításáról van szó.
Mit kell benne mindenképpen elhelyezni és miből mennyit vigyen magával a gyerkőc?
Ebben a bejegyzésben minden ezzel kapcsolatos fontos dolgot összegyűjtöttünk.
Milyen tisztasági csomagot válasszunk?
Kezdjük a legelején magánál az ovis zsáknál, amibe ezek a kellékek és eszközök kerülnek. Ugyanis ebből mindenkinek lesz sajátja, így jó ja a gyermek könnyedén felismeri, hogy melyik a sajátja. Pontosan ezért érdemes a kicsit is bevonni a vásárlásba és közösen kiválasztani a kedvenc mesefigurájával díszített vagy a legkedvesebb színeiben pompázó változatot a széles választékból.
Plusz ha még a jele is rákerül, biztosan nem fogja összekeverni senkijével. Így amikor éppen szükség van rá és az óvó néni kéri, egyszerűen megkeresi a sajátját, leakasztja a helyéről és mehet is a mosdóba vagy éppen indulhat a fésülködés.
Ovis tisztasági csomag - nézd meg kínálatunkat
Mi kerüljön az ovis tisztasági csomagba?
Alapvetően az óvodai tisztasági csomag tartalmát maga az intézmény határozza meg, az első szülői értekezlet alkalmával biztosan kapni fogtok egy listát azokkal a dolgokkal kapcsolatban amelyeket bele kell majd pakolni a csomagba. Ennek jellemzően része a fogkefe és a fogkrém, hiszen ebéd után, lefekvés előtt a napi rutin része a közös fogmosás.
Emellett jellemzően kell, hogy kerüljön bele egy kis méretű törölköző is, amelyet csak az adott gyerkőc használ majd, így érdemes ezeken is feltüntetni a jelét. Része emellett a kis fésű is, hiszen ébredés után az öltözködést követően mindenki megfésülködik. A lányok esetében hajgumi és hajcsat is kerülhet a zsákba, így ha esetleg elveszik a hajában levő, az óvó nénik tudják azt pótolni és nem fogja zavarni a haja a játékban.
Van olyan intézmény, ahol kérnek a fentieken felül papír zsebkendőt, WC papírt és szappant is. Az utóbbit érdemes egy megfelelő műanyag tárolóban tartani, hogy ne kenje össze a zsák többi részét. A zsebkendőből is érdemes néhány darabot tartóba pakolni, így amikor szeretne kivenni egyet, nem kell tartani attól, hogy esetleg kiborítja az egészet.
A WC papír esetében pedig jó ötlet lehet, ha a az egész gurigát belehúzzátok egy textil zacskóba, így nem érheti szennyeződés vagy nem áztatja el adott esetben a nedves fogkefe sem.
Mindezeken felül az sem baj, ha egy kis tubus kézfertőtlenítő is helyet kap a holmik között, hiszen ez bármikor jól jöhet. Fontos tudni, hogy míg a bölcsődében része ennek a csomagnak a pelenka, addig ez az óvodában nem megengedett ezt beküldeni. Ugyanis ebbe az intézménybe csak azok a gyerekek nyernek felvételt, akik már szobatiszták.
Így még a napközbeni alvás idején sem engedélyezett a pelenka viselése. Minden másra azonban nagy eséllyel szükség lesz a fentebb felsoroltak közül.
Miért fontos ez a tisztasági csomag?
Ez a felszerelés képezi a mindennapi higiénia részét a gyermek szempontjából az óvodában. Vagyis ez az a csomag, amely biztosítja azt, hogy a gyermeked fogat tudjon mosni ebéd után, meg tudják fésülni a haját ébredés után vagy éppen meg tudja mosni alaposan a kezét egy nagy homokozás vagy kinti játék után.
Ha már ilyen kis korban a mindennapok természetes részévé válik az olyan mindennapi higiénia, mint például a kézmosás vagy a fogmosás, később abszolút nem okoz ez majd gondot. Így tulajdonképpen úgy taníthatjuk meg a gyerekeket erre, hogy segítünk a napi rutin részévé tenni ezeket a cselekvéseket.
Ennek pedig fontos alapja az óvodai tisztasági csomag is.